Elektrik Tesisatı Yenileme 2017-11-25T23:17:05+00:00

 

Soğuk havalarda mevcut ısıtma sistemlerinden yeteri kadar ısınamadığımız durumlar da elektrikli sobalar imdada yetişir. Yeni sistem infrared teknolojisine sahip elektrikli sobalar ya da eski tip telli ya da çubuk ısıtıcılı elektrikli sobalar (Quadro), klima vb. ısıtıcılar devreye girer. Ancak bu cihazların hepsi elektrik enerjisi ile çalıştığı için elektrik tesisatında aşırı yükleme meydana gelir. Evinizde ya da iş yerinizde bulunan mevcut elektrik tesisatı eski, yetersiz veya standart dışı kalıyorsa bu büyük bir risk anlamına gelmektedir. Olası bir elektrik kaçağı ya da aşırı yüklenme yüzünden yangın çıkararak can ve mal kaybına sebebiyet verebilir. Bu gibi sebeplerden ötürü eski, yetersiz ve standartların dışında döşenmiş elektrik tesisatlarınızı mutlaka standartlara uygun olarak yeniden döşetmelisiniz.

Elektrik konusu ertelemeye mahal verilmemesi gereken bir konudur. Hali hazırda sorun yaşamadan ve çok da eski olmayan mekanlar içinse elektrik tesisatının yılda bir kez kontrol edilmesi, sigorta panosunun kontrol edilmesi can ve mal güvenliği için önem arz eden bir durumdur. Ayrıca başka bir ayrıntıdan bahsetmek gerekirse de, eğer ki evinizin ya da iş yerinizin özel konut sigortası mevcutsa yenilenecek olan elektrik tesisatınızın bütün masrafları özel sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır.

 

Elektrik tesisatı kış aylarında elektrikli sobalarla zorlanırken yazında klimalarca zorlanıyor. Gün içinde zaten çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrik süpürgesi, televizyon, müzik çalar, bilgisayar vb. birçok elektronik cihaz kullanılıyor. Üstüne birde bunlar eklenince hem tesisat zorlanıyor hem de sigorta sistemi. Böylesi bir yüklenmede meydana gelecek olan elektrik kaçağı, kabloların erimesi, topraklamanın yetersiz kalması, sigortanın atması, voltajın sürekli düşük gelmesi ve elektronik cihazların sağlıklı çalışmaması, elektrik çarpmalarına ve cihazların bozulmalarına hatta yangına sebep olabiliyor.

 

İhtiyacınız olan elektrik tesisatını yeni konutunuza döşetmek ya da eskimiş, yetersiz tesisatlarınızı yenileyecek işinde uzman elektrik ustası sizden iş talebi bekliyor

WhatsApp chat